Türk Tarihi Uncategorized Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Dönem Reis beyı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Iyilik Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gene aynı kurumun Dış İlişkiler Direktörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden çıkışlı olmuştur. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Henüz sonrasında öğretim görevlisi olarak akademik varlıkına sarrafiyelamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 senelerı beyninde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 senelerı beyninde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 senelerı beyninde da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuştur. Üniversitelerarası Heyet Tıp ve Keyif Bilimleri Eğitim bilimi Konseyi Mebdekanlığı, UMEMPS (Midi Gün doğusu ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 senelerı beyninde Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Reis bey Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 senelerı beyninde YÖK üyeliği görevinde bulunmuştur. 1987 seneından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği El Kurulunda görev almaktadır. Mebdekanlığını da yapmış olduğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri uzmanından biri olarak ikrar edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “gelecek dönem sarrafiyekanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda hizmet etmiş olduğu iki senenin ahir 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA sarrafiyekanlığı görevini ABD’li Prof. ErrolAlden’dan fiilen dolaşma almıştır. Antrparantez Iyilik Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Mebdekanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak görev yapmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Post

Analiz YarışmasıAnaliz Yarışması

kıymetli olan backlinler sadece derunğinizin kalitesiyle kendi kendine oluşan backlinklerdir. Zaten bu sebeple doğal, uzvi backlink denilmektedir. Siteniz sinein bir sineerik hazırlarsınız ve ziyaretçilerinizden birtakımları derunğinizi beğenir, kendi web sitesi

takipci satin al https://imparatorluk.name.tr/ https://ankarafirmarehberi.name.tr/ https://bitliswebtasarimseo.name.tr/ https://nigdewebtasarimseo.name.tr/ https://elektrikteknisyeni.name.tr/ iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al